12. 1. SCB 98 0b

11.01.
2016

Zlepšený výkon A-týmu bohužel na body nestačil

Proti Orlové jsme začali s důslednou osobní obranou, která na hráče soupeře platila a ze zabezpečené obrany jsme vyráželi do rychlých protiútoků. Výborným výkonem nás v bráně držel Honza Šaržík a po individuální akci Honzy Dohnala jsme se ve druhé třetině ujali vedení 1:0. Soupeři jsme i v dalším průběhu utkání neumožnili hrát jejich kombinační hru, pak ale vzal na sebe odpovědnost nejlepší hráč soupeře Michal Starostka, který zúročil své zkušenosti z extraligy v dresu Torpéda Havířov a výbornou individuální techniku a dvěma góly rozhodl utkání ve prospěch Orlové.

Zápas s Orlovou se našim hráčům povedl na výbornou a i přes prohru 1:2 si zasloužili od vedení týmu, tak i od diváků obrovskou pochvalu. Hráči dali do zápasu vše, bojovali na 110% a musíme říct, že tomuto utkání by minimálně slušela remíza a pro „áčko“ první bod do tabulky.
Co utkání s Orlovou ale jasně ukázalo je, že nám chybí hráč, který by na sebe vzal odpovědnost a dokázal rozhodnout takto vyrovnaná utkání. Bohužel pro nás, orlovští takovým hráčem disponují, což bylo rozhodující pro výsledek tohoto utkání. Důležité ale je, že toto utkání také všem ukázalo, že když chceme, vytvoříme tým, komunikujeme spolu a máme za zády někoho, kdo v průběhu utkání dokáže reagovat na situace plynoucí ze hry, pak dokážeme držet krok i s těmi nejlepšími.
Co nás v takových utkáních ale sráží, je velmi špatná koncovka, na které musíme a budeme pracovat, protože když už si vypracujeme brankové příležitosti, většinou končí naše snaha na brankáři soupeře nebo mimo jeho bránu.

Utkání s Jeseníkem bylo vyrovnané do devatenácté minuty a nepochopitelnému „zkratu“ Honzy Dohnala, který nás poslal na sedm minut do oslabení. To na tabuli sice svítil nepříznivý stav 0:2, ale větší polovina utkání byla ještě před námi. Poté jsme v průběhu druhé třetiny vinou svalového zranění přišli o kapitána Martina Melichara a koncept celé hry se rozpadl. V dlouhé hře v oslabení jsme inkasovali celkem třikrát a v podstatě o výsledku utkání bylo rozhodnuto.
Do třetí třetiny došlo k výměně brankáře, kdy Honzu Šaržíka nahradil Honza Bracháček. V improvizované sestavě jsme chtěli využít možnosti dlouhých výhozů a z nich rychlých přečíslení soupeře. Bohužel se na hráčích podepsal čas strávený hrou v oslabení a bylo viditelně znát, že fyzické síly už docházejí. Podařil se nám tak už jen korigovat výsledek zápasu (1:8), kdy využil skrumáž před bránou soupeře po standartní situaci Jirka Kameník.

Pozitivní i přes prohry v obou zápase je skutečnost, že dokážeme plnit pokyny, které si dohodneme a dokážeme na hřišti odevzdat 100% výkon. Pozitivní je také fakt, že se ukázaly skutečnosti, které nás sráží a které musíme jednoznačně zlepšit. V prvé řadě systém hry, zatím je to vše moc upracované, improvizované a na „sílu“.
Další slabinou je doslova střelecká impotence. Když se dostaneme do střelecké příležitosti, většinou končí u brankáře soupeře nebo mimo jeho bránu. A třetí slabinou je kombinace a její rychlost, což se v neděli ukázalo především v utkání s Jeseníkem v přesilových hrách.