Muži "B" vezou z Ostravy 3 body!

Muži B-týmu zahájili sezónu ziskem tří bodů.

1.SC Bohumín´98 "B" - FBK Rafani Ostrava 6:3 (1:0,3:2,2:1)
g: Chromik, Voda, Fiala J., Urbánek, Smilovský, Raček

V prvím utkání sezóny se naše rezerva utkala s ostravskými Rafany. Náš značně omlazený tým se prezentoval od prvních minut velmi dobrým výkonem a první branka v soupeřově síti na sebe nenechala dlouho čekat, už ve druhé minutě utkání se prosadil Ondra Chromik. V dalším minutách první třetiny jsme si vypracovali několik šáncí, ale bohužel bez gólového efektu.
Druhou třetinu jsme se prosadili také jako první, Dušan Voda se prosadil přesnou střelou z pravého křídla, 2:0. Toto nadějné vedení jsme neudrželi dlouho a soupeř dvěma slepenými brankami vyrovnal. Velký návral na florbalová kolbiště zažil Kuba Fiala, který po několi sezónách znovu oblékl bohumínský dres a hned se prosadil i gólově. Na 4:2 po přečíslení dva na jednoho zvýšil Michal Urbánek.
Třeti třetinu si naši hráči již pohlídali a přidali ještě dvě brany zásluhou Smilovského a Račka, soupeř dokázal už jen snížit na konečných 6:3.

FBC SMOG Ostrava - 1.SC Bohumín´98 3:1 (1:0,1:1,1:0)
g: Chromik

Druhé utkání jsme sehráli s pro nás neznámým FBC SMOG Ostrava. Soupeř se ujal vedení hned po půl minutě hry. Nám se podařilo vyrovnat až n azačátku druhé třetiny, kdy se v přesilové hře trefil Chormik. Bohužel jsme se v tomto utkání nedokázali střelecky prosadit. Ostravané dokázali vsitit ještě dvě branky a nakonec vyhráli 3:1.

"Myslím, že první turnaj sezóny můžu hodnotit velmi pozitivně, kluci podali dobrý kolektivní výkon a jsem rád, že sázka na mladé hráče z juniorky se nám vyplatila. Určitě je mnoho věcí, které musíme zlepšit, ale se třemi body jsem spokojen" uvedl trenér Petr Vachtarčík.