12. 1. SCB 98 0b

30.08.
2015

Muži odehráli 1. kolo Poháru České pojišťovny. AKTUALIZOVÁNO!

V uplynulém víkendu hostil Holešov 1. kolo Poháru České pojišťovny. V základní skupině se naši hráči postupně utkali s celky Přerova, Prostějova, Valašského Meziříčí a domácího Holešova.

FBC Spartak Přerov - 1. SC Bohumín´98 2:5 (1:1,0:0,4:1)
g: Smilovský, Antoš

V prvním utkání nás čekal velmi dobře známý Spartak Přerov. Náš tým, omlazený hned pěti juniory v sestavě, nezačal vůbec špatně a vytvořil si několik gólových šancí, ale přesto udeřil jako první Přerov. Hned za dvě minuty bylo srovnáno, po přihrávce Chromika se prosadil Smilovský.
Utkání bylo velmi vyrovnané, šance byly na obou stranách, ale po dvou třetinách byl stav stále nerozhodný. Do třetí třetiny vstoupil mnohem lépe Spartak, vstřelil dvě slepené branky a ujal se vedení 3:1. Naši se nevzdávali a pět minut před koncem snížil na pouhý jediný gól Antoš. Zkušený Přerov si ale výhru pohlídal a v poslední minutě vsítil ještě dvě branky a zvítězil 5:2.

1.SC Bohumín´98 - FBC Playmakers Prostějov 1:6 (0:2,0:0,1:4)
g: Suchánek

Druhé sobotní utkání se hrálov holešovské sportovní hale až od 19:30h., našim soupeřem byl Prostějov. S urostlými chlapíky ze středu Moravy odehráli naši hráči dvě vyrovnané třetiny, ve kterých se ale nedokázali střelecky prosadit. Prostějov nám hned na začátku třetí třetiny odskočil na rozdíl čtyř branek. Suchánkovi se podařilo snížit na 1:4, ale to bylo z naší strany gólově vše. Opět po festivalu neproměněných šancí, kdy se nám několikrát podařilo zamknout Prostějov na jeho polovině, jsme zase dvakrát inkasovali a nakonec prohráli 1:6.

1.SC Bohumín´98 - FBK Valašské Meziříčí 2:1 (0:0,0:1,2:0)
g: Antoš, Urbánek

Třetí utkání základní skupiny bylo pro náš tým nejdůležitější. Když vyhrajeme, jsme"tam". Naši hráči si zřejmě mysleli, že "Valmez" si góly nasází sám a zahazovali jednu brankovou příležitost za druhou. Již dlouho nebylo k vidění tolik tisíciprocentních šancí, které jsme dokázali neproměnit. Proto musel následovat trest, z ojedinělé akce na konci druhé třetiny se prosadil soupeř,0:1. Do třetí třetiny nastoupili naši hračí ještě více nabuzeni a v polovině třetí části hry se jim během dvou minut podařilo výsledek otočit a dotáhnout k vítěznému konci.

1.SC Bohumín´98 - FBC Holešov 3:11 (1:0,1:5,1:6)
g: Smilovský 2x, Urbánek

Již s jistotou postupu jsme nastoupili v neděli odpoledne proti domácímu Holešovu. Po našem trošku překvapivém vedení 2:0, kdy se prosadili Smilovský s Urbánkem, začal na palubovce diktovat tempo hry Holešov. Svou precizní a trpělivou hrou pomalu navyšoval skóre utkání, naši hráči již nestíhali fyzicky, předchozí střetnutí je vyčerpalo natolik, že nebyli schopni ve druhé polovině zápasu domácím vzdorovat. Smilovskému se ještě podařilo vsítit jednu branku, ale domácí přidali další tři a zaslouženě vyhráli.

"Hráče musím za předvedené výkony pochválit. Jsem rád, že se i junioři dokázali prosadita a určitě se velmi hlasitě řekli o místo v sestavě A týmu", uvedl po turnaji trenér Petr Vachtarčík.

Sestava:
Šaržík, Honkyš/Dohnal, Melichar, Chromik, Banas/Suchánek R., Antoš, Urbánek, Tejbus, Smilovský, Stuchlík T., Vařecha