12. 1. SCB 98 0b

13.10.
2014

Muži A záhájili sezónu v Rožnově pod Radhoštěm

Sezóna 2014/2015 je sezóna plná změn. Nový název klubu, nová domácí hala, spojení s Fermente Bohumín a v neposlední řadě, nové trenérské duo. Po neúspěšné loňské sezóně převzal mužský tým Petr Vachtarčík, který si k sobě zvolil Jirku Habrama, jako svého asistenta.
První zkouška ohněm nově se tvořícího týmu mužů, se odehrála 5.10 v Rožnově pod Radhoštěm. Již několik dní před zápasem bylo trenérům jasné, že se budou muset vypořádat s absencí několika stabilních hráčů (Břuska, Minarik, Suchánek P., Vyskočil) a talentovaného juniora Navrátila. I přes tyto absence se podařilo poskládat plné 3 „lajny“ a my do Rožnova přijeli v počtu 15+2!

B98 vs. TJ Stará Ves n/O Vosy 8:6 (3:1,2:2, 3:3)

B: 3:27 – Kameník P. (Dohnal), 7:22 – Mikloš (Worek), 13:36 – Kameník P. (Kameník J.), 21:57 – Kameník P. (Dohnal), 25:04 – Banas (Mikloš), 36:52 – Čučela (Melichar), 39:57 – Raček (Melichar), 44:53 – Raček (Mikloš)

Do naší brány se poprvé v ligovém zápase postavil Honza Šaržík a již teď můžu říct, že jestli bude nadále pokračovat v podobných výkonech, stane se jednou z hlavních opor týmu. Ale přejděme k zápasu. Skóre zápasu, a také celé sezóny, otevřel ve 4. minutě symbolicky nejproduktivnější hráč klubové historie, Petr Kameník, který po krásné nahrávce jedné z posil Honzy Dohnala vstřelil první branku. V 8. minutě jsme mohli zvýšit již na 2:0, David Worek proměnil trestné střílení a však při své efektní kličce se vrátil a sudí Minarčík nájezd správně neuznal. Neproměněná příležitost nás dlouho nemrzela, ještě v přesilové hře našel David Worek přihrávkou dalšího nováčka v týmu, Roberta Mikloše, a ten nedal gólmanovi šanci. Do konce třetiny dali oba týmy shodně po brance a do „šatny“ se šlo za stavu 3:1.
Střelecký účet 2. třetiny začal opět Petr Kameník. V přesilovce prostřelil gólmana soupeře, tím ho vyhnal na lavičku a zkompletoval hattrick. Pátou branku přidal po krásné akci Robin Banas. Skóre 5:1! A od této chvíle byl na hřišti k vidění už jen jeden tým a to bohužel tým Vos! Bohumín se spokojil s pohodlným vedení a během 14s nechal soupeř 2x skórovat a snížit až na stav 5:3 po 2. třetině.
Na začátku poslední třetiny to byly stále Vosy, kdo udával tempo hry a my mohli děkovat jen výbornému Šaržíkovi v brance. Ani on však tlak soupeře nevydržel a ve 4. a 7. minutě kapituloval. 5:5! Začínáme znova! Hned v 7. minutě natáhnul od poloviny Lukáš Čučela a jeho střela se zastavila až v síti. V 10. minutě bylo opět srovnáno. V přesilové hře srovnal kapitán soupeře na 6:6! Drama však nekončilo. Ve svém středu máme Petra Račka, který dokáže vstřelit gól v ten nejdůležitější okamžik a i tentokrát tomu nebylo jinak, gól na 7:6 si připsal hned 14s po brance soupeře. Poslední minuty zápasu byly z naší strany sehrány výborně. Zejména Pietrasz do detailu plnil pokyn trenéra a sbíral cenné sekundy za brankou soupeře. A když kapitán Melichar vybojoval 7s před koncem míček, posunul na Račka a ten opět neskutečně zasunul do odkryté branky, nebylo o vítězi pochyb. Utkání skončilo 8:6!

B98 vs. 1. FbK Rožnov pod Radhoštěm B 3:7 (1:4,1:0,1:3)

B: 6:22 - Kameník P. (Dohnal), 23:07 - Kameník P. (Banas), 30:53 - Mikloš (Raček)

Druhé utkání proti rožnovské rezervě jsme nezačali příliš šťastně, v páté minutě první třetiny jsme prohrávali 0:3….Poté dokázal snížit na rozdíl dvou branek Petr Kameník, ale těsně před koncem úvodní části hry jsme opět inkasovali a „do šaten“ se šlo za nepříznivého stavu 1:4.
V prostřední třetině se nám podařilo vyrovnat hru a Rožnov dostat také pod tlak. Bohužel z mnoha šancí, které jsme si vytvořili, jsme dokázali proměnit pouze jedinou, znovu se prosadil Petr Kameník, po přihrávce Robina Banase.
Hned po padesáti vteřinách třetí třetiny vstřelil branku Robert Mikloš a bylo to pouze o gól. Rožnovští dokázali rychle odpovědět, šťastnou brankou odskočili na 5:3. Z následného tlaku se nám již skórovat nepodařilo, ke konci utkání jsme inkasovali další dvě branky a nakonec prohráli 3:7.

"Naši hráči neodehráli vůbec špatný turnaj. V prvním utkání, kdy jsme již vedli 5:1, jsme dovolili soupeři srovnat skóre, ale kluci prokázali velkou vůli po vítězství a nakonec dokázali tři body vybojovat. Ve druhém zápase jsme se bohužel nevyvarovali několika systémových a také individuálních chyb, které soupeř dokázal potrestat a zaslouženě vyhrál. Přesto chci hráčům poděkovat za předvedený výkon, z Rožnova vezeme důležité body" zhodnotil první dvě ligová kola hlavní trenér Petr Vachtarčík.

Sestava: Šaržík- Honkyš
Banas, Čučela – Kameník J., Borusík – Stuchlík T., Fiala A.
Raček, Worek, Mikloš – Juchelka, Dohnal, Kameník P. – Suchánek R., Melichar(C), Pietrasz