12. 1. SCB 98 0b

07.10.
2019

Debakly jsou pryč, začleňují se nováčci

Po druhém turnaji elévů už se snad dá směle tvrdit, že obvyklé (často víc než) dvacetigólové příděly z minulé sezóny jsou asi minulostí. V Rožnově přes oslabení tým nadšeně bojoval už dokonce i o stupně vítězů a bilance jedné výhry, tří porážek při skóre 19:29 je dalším velikým povzbuzením do tvrdé tréninkové dřiny.

B98 – Eagles Orlová 4:5. Tuhý boj o každý gól, vyrovnaný stav v poločase a nakonec těsná prohra s týmem, který skončil v turnaji druhý a ostatním sázel 14, 16 gólů, to potěšilo. Zápas s Orlovou kluci odmakali a mohou jen litovat špatné koncovky, i když výrazně menší branky v Rožnově trápily všechna družstva. Zase nepadalo tolik gólů a duely byly vyrovnanější…

B98 – ZFK Petrovice 5:4. Po premiérové domácí výhře v minulém kole jsme zdolali našeho tradičního soka znovu, ale Petrovice už přivezly silnější tým, který nás potrápil. Vítězství asi mělo být vyšší, branek jsme dali 7 a dostali jenom tři, jenže sčitatelé u hřišť v Rožnově nám v nedělním dopoledni trochu pospávali… Škoda neproměněných tří nebo čtyř nájezdů.

B98 – Vikings Kopřivnice 5:12. Zprvu jsme se těžko zbavovali respektu k soupeři, který je technicky i pohybově na tom lépe. V poločase to bylo 3:10, ovšem pak jsme se znovu vrátili k svědomitějšímu plnění svých úkolů, přidali i nadstavbu v útoku a najednou to byl vyrovnaný duel, kdy jsme soupeře k ničemu moc nepouštěli a naopak jsme byli nebezpeční. Škoda.

B98 – 1. FBK Rožnov 5:8. Přímý souboj o pomyslný bronz se lámal až na začátku druhého poločasu, kdy domácí zvrátili naše poločasové vedení 3:2, a byť jsme bojovali o každý míč, dali do hry nadšení, zápas i srdce, nestačilo to. Sice soupeři sčitatelé zase jeden gól přičetli, na výhru by to ale stejně nestačilo. Pokud se budeme takhle rvát i dál, bude to fajn sezóna.

Celkové hodnocení? Určitě převažují pozitiva. Možná byli všichni na konci malinko smutní, že to na „bednu“ nevyšlo, ale stačí si vzpomenout na to, co se na hřišti dělo před rokem, a chmury musí mizet v nenávratnu. Není řečeno, že ještě příděl s některým silným soupeřem nepřijde, ovšem kluci svou pílí urazili obrovský kus cesty, za což zaslouží pochvalu.

Je moc dobře, že se nám daří začleňovat nové hráče do sestavy. Teď už odehrál celý turnaj (a vůbec ne špatně) Vojta Reli, premiéru si odbyl Denis Jopek a pouhých třech trénincích se výborně zhostil role klíčového obránce naprostý nováček Patrik Wybraniec. Další kluci určitě budou následovat a postupné zařazování nováčků do týmu se nám dlouhodobě vyplácí.

Velký dík zaslouží také rodiče, kteří s námi vyrazili v neděli v 6:45 h na dalekou štreku do Rožnova. Snad ty zlepšené výkony a výsledky jejich potomků jsou nejlepší odměnou. A taky musíme uznat, že rodiče je v hledišti čím dál víc slyšet, což je pro kluky velkou motivací!

Úspěšný turnaj v Rožnově absolvovali: L. Blahovec, P. Bruzl – O. Vronka, P. Wybraniec, V. Klus, V. Reli, T. Gazda, D. Jopek, V. Weissmann, J. Giecek, J. Vicher, J. S. Budai, P. Šeliga a T. Vaňatka. Pánové, zabereme a příště (26. 10.) v Paskově to bude zase lepší!