12. 1. SCB 98 0b

30.09.
2019

Premiéru mladších žáků osladilo vítězství

Většina premiérově zažila zápasy v systému 5+1, někteří naskočili do jednoho z prvních utkání v životě vůbec. Přesto mladší žáci 1. SC Bohumín ´98 přivezli z prvního turnaje Moravskoslezské žákovské ligy vítězství a v Kopřivnici vybojovali slušné 4. místo.

Absence hlavního kouče Jirky Kameníka, porucha vozidla cestou na zápas trenéra Ondry Šalbuta, ani nenadálá noční zdravotní peripetie brankáře Martina Nitscheho, který místo do Kopřivnice putoval do nemocnice, nesebraly týmu, doplněnému o tři elévky, elán a chuť.

V prvním zápase proti domácím Vikingům ještě malí Bohumíňáci platili nováčkovskou daň. Adaptace na velké hřiště nebyla snadná, utřepávala se sestava a někteří borci ještě válčili s nervozitou. Výsledek 0:10 odpovídal, ale bylo jasné, že v dalších duelech může být lépe.

A to se potvrdilo hned v utkání s Letkou. Nejlepší vystoupení 1. SCB v nedělním dopoledni soupeře dostávalo do potíží. V poločase byl stav 1:1, když z nájezdu dával gól Jan Bajnar. Také ve druhé půli měli svěřenci pod vedením koučů Jirky Habrama a Igora Bruzla šance, jenže nakonec z toho byla porážka 1:4. Dlužno dodat, že Letka bez porážky turnaj vyhrála.

Třetí utkání bylo ze strany nováčka soutěže určitě nejméně povedené. Kluci přestávali plnit stanovené taktické pokyny, objevily se nedůslednosti a jakoby jim trochu docházela energie. Po špatné první půli (0:5) se družstvo trochu zvedlo, ale nakonec z toho byla prohra 0:8.

A pak to přišlo. Zápas s mladičkým a nezkušeným týmem Toro Salibandy Ostrava dlouho nebyl z bohumínské strany ideální. Do pauzy gól nepadl, i když převaha 1. SCB byla veliká. Brankově se ji povedlo vyjádřit až ve druhé půli a jen škoda inkasované branky těsně před koncem, když už se do hry jedinců vkrádaly nedůslednosti. Ale vítězství bylo super!

„Kluci za celý turnaj zaslouží pochvalu. Na to, že to byla první konfrontace se soutěží mladších žáků, to nebylo vůbec špatné. Je třeba zapracovat na organizaci hry i důrazu v soubojích, také fyzicky stály tým zápasy hodně sil. Vítězství bylo pak skoro povinné, ovšem určitě bude velkým povzbuzením do další tvrdé práce,“ řekl trenér Jiří Habram.

Turnaje se zúčastnila sestava: P. Bruzl – M. Hanzlík, A. Kubík, Š. Kubla, V. Trombala – Š. Vítek, V. Klus, Š. Hlozák, J. Papák, R. Kaňok, J. Bajnar, M. Machoczek. Velké poděkování za podporu a organizaci při dopravě zaslouží i všichni zúčastnění rodiče.