12. 1. SCB 98 0b

11.11.
2018

Jdeme správným směrem...

Toto si mohli říct trenéři (a doufáme, že i rodiče), po turnaji starších žáků v Havířově. Ačkoli součet výsledků obou utkání vypadá znovu děsivě, první třetina zápasu proti Slovanu Havířov ukázala, že naši kluci na to mají (nebo mít budou)...

Po turnaji v Rožnově pod Radhoštěm jsme si říkali, jestli vůbec vidíme tunel, ve kterém bychom poté mohli vidět to pověstné světlo na jeho konci. Dnes si můžeme říct, že tunel vidíme a vidíme i to světlo. Jenom to není tunel Klimkovický, ale tunel Mala Kapela..

První třetina zápasu se Slovanem Havířov byla vyrovnaným soubojem se spoustou šancí na obou stranách. Kluci plnili to, co jsme si s nimi řekli a naše trenérská srdce plesala, stejně jako srdce rodičů a dalších fanoušků našich malých bojovníků. Bohužel poté si "paní Fyzička" řekla, že už ji to s námi nebaví a odešla ze střídačky a jak jsme později poznali i z haly a už se k nám dnes nevrátila.. Ano, i když technicky ještě nejsme na úrovni našich soupeřů, byl to právě rozdíl ve fyzičce, který nakonec rozhodl o naší prohře. Soupeř byl od druhé třetiny u míčků vždy o krok dříve a tak jak nám docházeli fyzické síly, tak s nimi ruku v ruce i koncentrace a soustředění... Ale i přesto musíme kluky pochválit.. A velkou pochvalu si potom zaslouží Martin jako strážce naší svatyně, který předvedl opravdu vynikající výkon a přesně splnil to, co mu bylo před a v průběhu zápasu řečeno.

Druhý zápas s Petrovicemi byl ten, který by jste raději nechtěli, aby byl. Za prvé jsme v prvních dvou třetinách ještě asi byli ve vedlejším KFC než na palubovce v Městské sportovní hale, za druhé Petrovice jsou právem favoritem naší skupiny. Práce s holí, komunikace na hřišti, řešení situací - to je právě to, kde musíme projet oním tunelem, abychom se dostali na světlo a mohli být konkurencí i týmům, které spolu trénují a hrají několik let a mají před námi obrovský náskok..

Nechceme vyzdvihovat výkony některých hráčů, budeme ale chválit. A tady musíme pochválit Martina Nitscheho a Mikiho Drápely v bráně, nebo Davida Tkadlece v obraně. Ač postavou o polovinu menší než hráči, které měl bránit, rval se a schytal tolik střel soupeřů, že v šatně po zápasech vypadal jako "Slunéčko sedmitečné"...

A chválíme i rodiče. Děkujeme Vám, že jste přijeli kluky povzbudit. A doufáme, že s nimi budete i na dalších turnajích..

Jak už jsme řekli dříve. Práce je před námi dost. Výhodou je, že my trenéři i kluci máme chuť pracovat... A doufáme, že rodiče jsou v tom s námi..

Ondřej Šalbut, Jiří Kameník - trenéři družstva mladších/starších žáků 1.SC Bohumín'98